🇩🇰 Данія

🇩🇰 Данія

Закон, що спростить процедуру для українців буде прийнятий на днях 16-18 березня, але вже можна податися на тимчасовий захист або резидентство.

Не подавайтеся на біженство, будь ласка!

ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС

1) по біометрії - 90 днів 2) тимчасовий захист 3) дозвіл на проживання (резидентство)

Ви можете отримати дозвіл на тимчасове проживання, якщо ви:

- є громадянином України та виїхали з України 24 лютого 2022 року або пізніше, де ви проживали на момент виїзду, - 24 лютого 2022 року були визнані біженцем в Україні та залишили Україну 24 лютого 2022 року або пізніше, або - є громадянином України або 24 лютого 2022 року були визнані біженцем в Україні проживали або мали інший вид на проживання в Данії 24 лютого 2022 року

Ви можете отримати дозвіл на проживання, якщо ви є близьким членом сім’ї особи, якій було надано дозвіл на проживання.

ЯК ПОДАТИСЯ НА ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ

1. Роздрукуйте форму та заповніть її від руки або заповніть на комп’ютері (лише у форматі Word) та роздрукуйте форму. https://www.nyidanmark.dk/-/media/Files/US/Application-forms/Diverse/sl1_en_w.doc?la=en-GB&hash=494F390B04D4784E37DF897246C55CA3FF62B0B1 2. Підпишіть форму від руки. 3. Зробіть копії документів, що посвідчують особу, та інших відповідних документів. 4. Запишіться на прийом для подачі заяви в Громадянській службі. Записатися на прийом тут (є англ) https://selvbetjening.kubedata.dk/us-xf/tidsbestilling?anonym=true 5. Зверніться до Служби громадян Датської імміграційної служби разом із заявою та запишіть свої біометричні дані.

‼️ якщо у вас є діти, подаючи заявку одночасно з вами, дуже важливо, щоб діти були з вами, коли ви підете за тимчасовим захистом, і щоб ви взяли з собою паспорти дітей або інші документи, що посвідчують особу.

ЖИТЛО

Якщо ви ще не знайшли житло в Данії, ви можете подати заяву на розміщення в центрі притулку, але не подавати заяву про біженство (asylum). Будь-яке місце проживання має бути якомога ближче до можливостей працевлаштування або будь-якої мережі контакті, яку ви маєте в Данії.

КОЛИ ЗМОЖУ ПРАЦЮВАТИ

Відповідно до законопроекту, що має бути прийняти на цьому тижні компаніям буде запропоновано «турбо-оцінку» кваліфікації українців, що дозволить кваліфікованим особам використовувати свою кваліфікацію в Данії без звичайного тривалого очікування на отримання дозволу.

КОРИСНІ КОНТАКТИ

🇩🇰 Якщо маєте питання, надішліть його на офіційний імейл датських організацій ukraine@aabenraa.dk або ukraine@kk.dk

🇩🇰 Офіційний сайт, створений для допомоги українцям (є укр мова) https://en.kriseinformation.dk/

🇩🇰 Офіційний ресурс Копенгаген для українців https://international.kk.dk/receiving-refugees-from-ukraine

🇩🇰 Ще один корисний офіційний ресурс (FAQ по питанням від українців та інше) https://www.nyidanmark.dk/en-GB/Words-and-concepts/F%C3%A6lles/Information-to-Ukrainian-citizens

🇩🇰 Посольство України в Данії. Копенгаген. Контакти та режим роботи https://denmark.mfa.gov.ua/en

🏠 По житлу є варіанти на цих платформах: https://icanhelp.host/ https://www.bedsforukraine.com/pages/find-a-bed https://www.ukrainetakeshelter.com/ https://ua.eu4ua.org/