Загальна інформація

‼️Ми отримали відповідь (17.03) від Міністерства з питань еміграції, що до кінця березня Міністерством буде оголошено детальне рішення щодо порядоку надання тимчасового захисту.

🇪🇺 Щодо процедури надання тимчасового захисту, прохання звертатися або по телефону номер:(0030)2131629600 або електронною поштою: ukraine@migration.gov.gr Інші деталі уточнюються.

1. Документи

Ви можете в`їхати літаком або транспортним засобом - біометрія: усі контрольно-пропускні пункти (наземні та повітряні) з максимальною тривалістю перебування 90 днів - закордон без біометрії (старого типу): усі контрольно-пропускні пункти з необхідною візою для в’їзду або візою для транзиту з максимальною тривалістю перебування 90 днів - без документів: лише через контрольно-пропускний пункт Промахонас, де Вам буде видано відповідний документ від співробітників Посольства України у Греції. Після проходження цієї процедури Ви маєте можливість перебування з максимальною тривалістю 90 днів.

Громадяни України, які не мають проїзних документів або мають прострочений паспорт, можете в’їхати лише через Відділ паспортного контролю Промахона (греко-болгарський кордон), (тел. 0030-23230 41079), де вам буде виданий відповідний документ працівниками Посольства України.

Якщо діти не мають проїзних документів, співробітники Грецької Поліції відзначать під штампом про в’їзд у Вашому паспорті кількість неповнолітніх дітей, яких Ви супроводжуєте.

Неповнолітні особи без супроводу. У випадку неповнолітніх осіб без супроводу, активується Національний Механізм Виявлення та Захисту неповнолітніх осіб без супроводу від Міністерства Міграції та Притулку Греції, з метою перевезення дітей до спеціальних центрів термінової гостинності, і надалі слідує передбачена процедура ідентифікації (якщо це необхідно) та супроводження уповноваженою особою.

2. Надання тимчасового захисту

Протягом проміжка часу 90 днів Службою Притулку Міністерства Міграції та Притулку Греції Вам буде надано тимчасовий захист на 1 (один) рік з правом доступу до легального працевлаштування та до медичного та фармацевтичного обслуговування, відповідно до Директиви 2001/55 Ради Європейського Союзу.

Щодо процедури надання тимчасового захисту, прохання звертатися або по телефону номер:(0030)2131629600 або електронною поштою : ukraine@migration.gov.gr

3. Якщо в`їхали по біометрії чи автоматично продовжується дія 90 днів?

Навіть якщо ви в`їхали по біометрії, протягом 90 днів ви маєте право подати запит на отримання статусу тимчасового захисту на один (1) рік

4. Проживання

До завершення процедури видачі проїзних документів, у випадку якщо знадобиться, є можливість надання короткострокової гостинності у центрі гостинності відкритого типу у муніципалітеті Сінтики провінції Серрес для тих, хто цього бажає.

Ті, хто потребує хостингу на тривалий період та після завершення процесу оформлення документів, може подати запит на 📧 адресу: ukraine@migration.gov.gr Міністерство з питань імміграції та притулку Греції надасть житло в приміщеннях, які є у нього безпосередньо

5. Медицина (діє навіть до надання тимчасового захисту)

До отримання статусу тимчасового захисту, ви будете прийматись в державних лікарнях, лікувальних закладах та клініках Греції за умови, якщо ви госпіталізовані для невідкладної допомоги або пологів. Ваш тимчасовий статус захисту надасть вам ПОВНИЙ доступ до медичної та фармацевтичної допомоги.

6. Доступ до школи і дитячого садку

Так. Доступ до системи державної освіти для дітей вільний. Реєстрація здійснюється безпосередньо в школі та дитячому саду в районі, де ви будете проживати.

7. Вакцинація Ви маєте право безкоштовно розпочати або завершити свою вакцинацію в будь-якому центрі вакцинації в країні, як тільки ви отримаєте спеціальну карту тимчасового захисту, яку видасть вам Служба притулку і в якій буде вказано AMKA (реєстраційний номер соціального страхування).

Корисні ресурси:

🇬🇷Офіційний сайт влади: Iнформація для переміщених осіб з України https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/

🤝Help Ukraine in Greece https://www.instagram.com/helpukraine.gr/?utm_medium=copy_link

🏠 🚌 Мають більше 2000+ варіантів по житлу у ЄС та зв`язуються досить швидко, протягом декількох годин. Трансфер - зʼєднують водіїв і пасажирів https://www.ukrainenow.org/

🏠 Таблиця з варінтами житла по країнам https://docs.google.com/spreadsheets/d/1M01NqCGkcT3Hw1e-3_H9V50GIuZqV-1dzYu0GQKMJW8/edit#gid=1923745358

🏠 Таблиця з варінтами житла по країнам https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tB3tpzsd5ER9P33h3t5b0aa_rvnD3RXkh1WRmR4QOUw/edit#gid=963540714